Asit Zemin CTP Kaplama

Ctp zemin kaplama, mevcut zeminlerin uygulanan dayanıklılığı yüksek su ve kimyasal sıvılardan etkilenmeyen, darbelere karşı dirençli yapısıyla endüstriyel kompozit bir mühendislik harikasıdır. Ctp kaplama günümüzde pvc , laminant , epoksi türevli tek başına kullanılan türlerinin uygun olmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle kimyasallara karşı dayanma gücü olmayan kaplamaların kullanılamayan izolasyonlarda tercih edilir. İçeriğindeki camelyafı diğer muadillere aderans ettirilebilme özelliği sayesinde farklı uygulama seçeneklerini içerisinde barındırır. Vinilester vb. uygulama yapılacak alanın zemin düzgünlüğü son uygulama olan ctp materyalinin görünümünü iyileştirici etkisi bulunduğu için iş tekniğine buna göre başlanmaktadır. Müşterilerimizden bazıları uygulama zemininin tesviye edici görev gördüğünü düşünmektedir. Ctp kaplama kesinlikle zemini düzlemez veya akıntı veremez, bulunduğu ortamın şeklini alan yapısı nedeniyle önce belirli işlemlerden geçmesi gibi çalışmalar gerektirecek alanlarda firmamıza bilgi teyidi gerçekleştirilebilir.

Ctp kaplama, reçine kaplaması niteliğinde olduğu için bağlayıcı görevini görebilen cam keçe zemin ve yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilen bir üründür. Mekanik dayanıklılığı çok yüksek olan ctp kaplama ile asit ve kimyasal direnç gereken tüm alanlarda güvenle kullanılmaktadır. İşinin ehli olup, polimerizasyon tekniğini kavramış olan uzmanlar tarafından yapılması uygun görülmektedir. Bugün polyester sınıfında bulunmasından dolayı bu malzemeyi farklı anlamlarda değerlendiren polyesterdir diye geçiştirilmesi ürünün uygulama şeklinin basite alınması ve uygulama sonrası yaşanacak sorunları da beraberinde getirmektedir.

Yapı ve inşaatta, endüstri ve sanayi tesislerinde betonarme havuzlar, metal tank ve kazanların yanı sıra, emniyet havuzu ve asit kanal uygulamalarında güvenle kullanılmaktadır. Korozyon ve mekanik değerleri yüksek olan ctp kimyasal ve suya karşı olmak üzere farklı özellikleri ile zemin ve yüzeylere uygulanmaktadır. Zemin kimyasal madde ve sıvılarından kendini koruyabilmekte, zamanla diğer uygulama yöntemlerine bağlı olarak kavlanıp kalkmamaktadır. Bu günün uzay teknolojisinden mimarinin her alanında ctp ile karşılaşmaktayız.

KİMYASAL ASİT KULLANIMINDAKİ CTP POLYESTERİN ÖZELLİKLERİ

 • Ek yeri olmadan kaplanmakta
 • Su ve neme karşı dayanıklı
 • UV kaplama seçenekleri ile yüksek sıcaklıklara ve soğuk havalara dayanıklı
 • Yatay ve dikey tüm yüzeylere uygulanabilmekte
 • Korozyon dayanımlı
 • Sonradan üzerine her hangi bir uygulama yapılabilmekte
 • Bütün RAL renklerine boyanabilir
 • Reçinenin değiştirilebilir özelliği sayesinde kimyasal sıvılara dayanıklıdır
 • Polyester reçine ile takviye camelyaf, Kompozit sınıfında olduğundan çürüme riski yoktur
 • Reçine özelliği değişimi ile yanmaya dayanıklı kaplamalar gerçekleştirilebilir.
 • Niteliğinden dolayı uzun yıllar garantilidir.