Fiberglass-Polyester Kalıp

Fiberglass-Polyester Kalıp

Fiberglass-Polyester Kalıp

Ctp Kalıp

Siyah beyaz ya da renkli orijinallerden hazırlanır. Orijinal, negatif kalıp kopyası için negatif, pozitif kalıp kopyası için ise pozitif olmak gereklidir. Bu orijinalle atölyelerde hazırlanmaktadır.

ctp-kalip

Fiber kalıp

Fiber kalıp, ctp kalıp yani cam elyaf takviyeli polyester kalıbı yada fiberglass kalıpta denebilir.
Polyester kalıbı ne kadar düzgün olursa ürünün imalatta sonraki hali o kadar düzgün çıkar.Model üzerinde kalıba yatırılan polyester kalıbı en az kış hava şartlarında 10 gün, yaz hava şartlarında ise 1 hafta bekletilmesi lazımdır.Kalıp olarak çıkartacağımız ürün için bu beklemesi süresi güzel bir iş ortaya çıkartmamızı sağlar.

fiber-kalıp

Fiberglass Kalıp

Fiberglass’ı oluşturan hammaddeler şöyledir.  Koruyucu tabaka, polyester reçine, elyaf ve yardımcı hammaddelerdir. Koruyucu tabakalar ise  jelkot, renkli jelkot,selülozik boya, poliüretan boya, selülozik boya, akrilik kaplama olarak şekilleri mevcuttur.

Kalıp polyesteri

Bu grupta yer alan reçineler, polyester kalıp uygulamalarında kullanılmak üzere üretilmiş olup hacimsel çekmesi son derece düşüktür. Uygulamada hacimsel çekmesinin düşük olması, cam elyafı kolay ıslatabilmesi ve tiksotropik yapıda (dik yüzeylerden akmama) olmasında faydalı olur bunun yanı sıra yanında, kalıbın kullanımında meydana gelen mekanik etkilere karşı üst düzey dayanıklılık sağlayacak şekilde tasarlanmasına özen gösterilir.

Fiberglass-Polyester Hakkında Kısa Bilgi

Fiberglass kalıplar özel işlemlerden geçerek birçok düzenlemeler yapılarak  üretilen bir malzemedir. Fiberglass kalıp yapımında polyester kullanılmaktadır.CTP kalıp fiyatları farklı malzemelere göre uygun ve karlıdır.Polyester kalıp imalatı yapılırken kullanılan malzemeye ve fiyatına önem verilmelidir.Özellikle kalıp yapımı bittiği zaman 5-10 gün kadar beklemesi gerekir yaptığınız kalıbın dayanıklı ve sorunsuz imal edilmesi için en önemli kavramlardan birisidir.Fiber polyester kalıp dökümü ile ilgili bilgi almak için sayfamızdan bize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir