Teras Fayansı Su İzolasyonu

Bünyemizde su izolasyonuna yönelik hizmet verdiğimiz bir diğer Ctp kaplama çeşidimiz ise; su kaçaklarına karşı devrim niteliğinde olan Ctp fayans izolasyonudur. Cam elyafı ile taşıyıcı bir matriks reçinenin birleştirilmesi ile elde edilen mühendislik harikası kompozit bir malzemedir. Ctp izolasyon ve kaplama tüm ortam koşullarına dayanabilen esnek fakat yeterli mekanik dayanımına sahip olamayan ve yüksek mekanik dayanımlı camelyafının çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesi ile elde edilir.

Teras çatılar dışında ctp ürünü çeşitli sektörlerde kendisine çok uzun yıllardır kullanım alanları bulmuştur ve bu alanlar gün geçtikçe genişlemektedir. Ctp izolasyon ve kaplama, alternatifi olduğu pek çok malzemeye göre, korozyon dayanımı, hafiflik, montaj ve tamir kolaylığı, bakım, tutum ve koruma istemeyen doğası gibi nedenlerle, avantajlı olarak ön plana çıkmaktadır.

Teras, çatı fayans yüzeylere su izolasyon ve yalıtımı olarak uygulanan ctp materyali kısaca şu avantajları ile dayanımı yüksek tabakalar sunmaktadır. Yekpare olarak uygulanmakta ve uygulama yüzeyinde ek bulunmamaktadır. Son derece suya karşı dayanımlı olmasının yanında kimyasal dirençli reçine yardımlarıyla asit ve türevlerine karşı da kaplama seçenekleri bulunmakta. Buradan hareketle tehlikeli atık havuzları, tanklar, asit tavaları, asit havuzları dahi güvenle kaplanabilmektedir. Yatay ve dikey tüm alanlara kolay uygulama olanağı sunan ctp kaplama izolasyon sistemi ile imkansız denilen bölgeler korunmakta ve bulunduğu mekanın formunu alabilmektedir. Korozyon dayanımlıdır, fabrika zeminleri, atık su kanallarına güvenle kaplanabilir. Teras fayans yüzeylerine tam nüfuz etmekte ve UV ışınlarına, atmosfer koşullarına buradan hareketle dayanımı gözlenmektedir. Buradan sonrası farklı işlemlerden geçirilmekte, firmamızdan ayrıca bilgi talebi yapabilirsiniz. Her hangi bir RAL renginde uygulama olanağı sunan ctp polyester izolasyon ve kaplamaları yerinde uygulanabilir renk seçenekleri ile diğer izolasyon malzemelerine göre öne çıkmaktadır.

Binalarda en hassas yerler teras ve çatılardır. İnşaata başlamadan evvel izolasyonu düşünmek gerek sözünü hepimiz bilmekteyiz. Sağlıklı yalıtım izolasyon yapılmayan binalar daha kısa ömürlü olabilmekte, ileri dönemlerde ekstra masraflar açabilmektedir. Teras ve çatılarda en başta gelen sorunlardan biri de su izolasyonudur. İzolasyon çeşitliliğinden kaynaklı yanılmalar yaşadığımız yüzyılda, öncesi yapılmış Fayans ve karo döşeli zeminler, güneş ışınları, yağışlı ve soğuk havalar nedeniyle talebi karşılayamamasından dolayı deforme olup özelliğini yitirerek su sızmalarına sebebiyet vererek ekstra maddi külfiyatları da beraberinde getirmektedir. Ek çalışmada inceleyebileceğiniz fayans üzeri izolasyon çalışmamızda camelyafı serilerek polyester reçine ile takviye edilip, su ve kimyasal sıvılara karşı dayanımlı bisfenolik özelliğe sahip Jelkot boyasıyla takviye edilerek su sızıntılarının önüne geçilmiştir.

TERAS VE ÇATILARA KAPLANILAN CTP KAPLAMA NIN ÖZELLİKLERİ

 • Ek yeri olmadan kaplanmakta
 • Su ve neme karşı dayanıklı
 • UV kaplama seçenekleri ile yüksek sıcaklıklara ve soğuk havalara dayanıklı
 • Yatay ve dikey tüm yüzeylere uygulanabilmekte
 • Korozyon dayanımlı
 • Sonradan üzerine her hangi bir uygulama yapılabilmekte
 • Bütün RAL renklerine boyanabilir
 • Reçinenin değiştirilebilir özelliği sayesinde kimyasal sıvılara dayanıklıdır
 • Polyester reçine ile takviye camelyaf, Kompozit sınıfında olduğundan çürüme riski yoktur
 • Reçine özelliği değişimi ile yanmaya dayanıklı kaplamalar gerçekleştirilebilir.
 • Niteliğinden dolayı uzun yıllar garantilidir.